Jak okleić folią reflektory?

Kwiecień 13, 2023

Fani motoryzacji często chcą, żeby ich samochód wyróżniał się spośród innych pojazdów na drodze. Jednym ze sposobów jest przyklejenie na reflektory specjalnej folii. Jakie są zalety takiej modyfikacji? I jak przeprowadzić ją prawidłowo?

Dlaczego warto okleić reflektory folią?

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości folii na lampy można osiągnąć ciekawy efekt wizualny, dzięki któremu nasz samochód będzie wyróżniał się spośród innych pojazdów poruszających się po drodze. Folie, które są dostępne w naszym asortymencie to trwałe, solidnie wykonane propozycje, które nie odklejają się od powierzchni samochodu i prezentują się bardzo estetycznie.

Jakie są zalety oklejania reflektorów folią? Oto kilka czynników:

  • ciekawy efekt wizualny, który podnosi oryginalność naszego pojazdu,
  • atrakcyjny i indywidualny charakter zastosowanego oświetlania,
  • ochrona przed zarysowaniami, stłuczeniami, matowieniem,
  • zachowanie wysokiej jakości światła – bez załamywania i bez obniżenia jego jakości.

Jak prawidłowo nanieść folię na reflektor?

Podstawą dobrego efektu jest więc zastosowanie wysokiej jakości folii na reflektory samochodowe, która będzie dobrze przylegać do powierzchni. Innym ważnym czynnikiem jest jej prawidłowe naniesienie.

Pierwszym krokiem powinno być dokładne oczyszczenie lampy z zanieczyszczeń i odtłuszczenie jej powierzchni. Następnie folię należy dociąć tak, by swoim rozmiarem i kształtem pasowała do naszej lampy. Kolejny etap polega na spryskaniu klosza wodą, nałożeniu przygotowanej folii i równomiernym jej dociśnięciu. Niektóre folie wymagają także lekkiego podgrzania, dzięki któremu trwale przymocowują się do wybranego elementu.

Jeśli więc chcesz odmienić wygląd swojego samochodu w sposób trwały, ale niedrogi, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.

Wróć