Blog

Jakie są korzyści z oklejania auta?

Grudzień 9, 2020

Oklejanie auta to nie tylko sposób na podkreślenie osobowości właściciela pojazdu, reklama dla prowadzonej przezeń działalności gospodarczej. Car wrapping - tak nazywana też jest usługa oklejania auta, to zabieg pozwalający zachować zdrowy wygląd lakieru na dłużej. Zobaczmy, co możemy dokładniej zyskać, decydując się na oklejenie auta?

Na czym polega oklejanie samochodu folią?

Oklejanie samochodu pozwala na całkowitą zmianę wizerunku samochodu. Car wrapping to z jednej strony sposób na wyróżnienie się z tłumu, a z drugiej strony krok w stronę ochrony oryginalnego lakieru. Oklejenie auta pozwala zmniejszyć destrukcyjne działanie wody, błota, kamieni na nadwozie pojazdu. W zimie oklejenie auta zmniejsza ryzyko uszkodzenia powłoki lakierowej solą drogową czy też promieniowaniem UV.

W przypadku starszych modeli aut to będzie sposób na przywrócenie dawnej świetności podniszczonej karoserii. Można w ten sposób nie tylko całkowicie "odrestaurować stary lakier" ale również zmienić kolor auta na zupełnie inny dając auto nowe życie. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów folii do oklejania aut. Można wybierać pomiędzy niespotykanymi motywami, fakturami i wzorami lub zdecydować się na jednolity kolor (mat lub połysk). Wszystko zależy od fantazji i oczekiwań klienta.

Jakie korzyści daje car wrapping długofalowo?

Zmiana koloru auta, bez czekania w żmudnych kolejkach to tylko jedna z korzyści, jakie można czerpać, decydując się na oklejenie samochodu. W przypadku nowych aut oklejenie auta daje możliwość ochrony oryginalnego lakieru przed uszkodzeniem zarysowaniem. W takim przypadku idealnie sprawdza się tzw. bezbarwna folia samochodowa. Dzięki folii promieniowanie UV nie niszczy karoserii. Dodatkowo wydostające się spod kół ostre kamyczki nie uszkodzą powłoki lakierowej. Folia chroni lakier przed zarysowaniem drzwi. Co najważniejsze można w każdej chwili zdjąć naklejoną folię. Po zdjęciu folii lakier jest w nienaruszonej formie, co bezpośrednio minimalizuje ryzyko powstania rdzy. Podobnie można postąpić, chcąc zmienić kolor auta - szast prast i po sprawie.

To, co ważne przy oklejaniu auta to jednak doświadczenie w car wrappingu. Do poprawnie wykonanej usługi potrzeba minimum dwóch rzeczy: odpowiedniego sprzętu do jej równego przyklejenia oraz wiedzy, jak to zrobić. Oddanie auta do oklejenia niedoświadczonej osobie może skończyć się nieestetycznym powstaniem bąbli, odklejaniem się folii czy innego rodzaju problemami. Musi być ono nie tylko przeprowadzone w odpowiedni sposób, ale również w odpowiednich warunkach pogodowych". Jeśli tego dopilnujemy w ciągu praktycznie paru chwil, możemy stać się właścicielami auta w dowolnym wymarzonym przez nas kolorze. Dbanie o auto oklejone folią nie jest skomplikowane. Trzeba jednak pamiętać, by myć je na myjniach ręcznych lub bezdotykowych, odpowiednio dobierając kosmetyki pielęgnacyjne.

Wróć